مقاله ها

ماگ چیست ؟ معرفی انواع ماگ و کاربردهای آن

معرفی انواع ماگ

معرفی انواع ماگ

امروزه در هر خانه ای لیوان هایی به عنوان ماگ وجود دارد که استفاده از آن مربوط به دوران باستان بوده ولی به اندازه امروز استفاده از آن مرسوم نبود و فقط در مراسمات خاص از ماگ استفاده می شد . در حال حاضر ماگ هایی با انواع طرح و جنس وجود دارد که شما می توانید در جاهای مختلفی از آن استفاده کنید. در ادامه انواع ماگ ها و محل استفاده و جنس آنها را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

انواع ماگ از لحاظ جنس

ماگ سرامیکی

یکی از ماگ های پر استفاده و قدیمی که امروزه هم پر استفاده است، از جنس سرامیک است.چرا سرامیک؟ چون سرامیک بادوام است و سرامیک باعث می شود که نوشیدنی گرمه ما به راحتی سرد نشود و مدت زمان زیادی طول بکشد تا سرد شود که تنها عیب آن هزینه نسبتا زیاد و آسیب پذیر بودن آن است.

ماگ سرامیکی
ماگ پلاستیکی

این مدل از ماگ ها از پلاستیک فشرده ساخته شده اند و بسیار بادوام هستند و برای مسافرت و کمپینگ بسیار مناسب است و شاید تنها عیبی که این جنس دارد بوی بد آن هنگام نوشیدن نوشیدنی های گرم است.

ماگ پلاستیکی
ماگ چوبی

این مدل از ماگ هم از اسمش مشخص هستش که چه طرحی داره و چه جنسی دارد. این جنس بیشتر حالت تزیینی دارد و برای استفاده روزانه زیاد توصیه نمی شود.

ماگ چوبی
ماگ شیشه ای

شکل و ظاهر این نوع ماگ ها از اسم آن مشخص است و ظاهری براق و واضح دارد. این جنس از ماگ بیشتر برای نوشیدن نوشیدنی های سرد و رنگی مناسب است چون حس خاصی در هنگام نوشیدن نوشیدنی به ما می دهد. اما این نوع ماگ را برای نویشدنی های گرم توصیه نمی کنیم چون امکان ترک خوردن آن وجود دارد.

ماگ استیل

ماگ های استیل طرفدار زیادی بین ورزشکاران و مسافران دارند. بی دلیل هم نیست چون این ماگ ها از لحاظ جنس، بسیار بادوام هستند که هم برای نوشیدنی گرم مناسب است و هم برای نوشیدنی سرد، چون نوشیدنی سرد رو خنک نگه میداره و نوشیدنی گرم رو گرم نگه میداره و جنس بسیار برای افرادی که دائما در حال مسافرت هستند مناسب است.

ماگ استیل

ماگ طرح دار

می توانید ماگ هایی با طرح دلخواه خود داشته باشید. با پیشرفت علم و تکنولوژی شما به راحتی می توانید ماگ با هر طرحی که خودتان بخواهید داشته باشید و به عنوان هدیه به کسی کادو بدهید یا حتی به صورت تزیینی یا یادگاری از آن استفاده کنید.

 

ماگ طرح دار

خرید ماگ طرح دار

ویژگی و کاربرد ماگ ها

حرارتی

این مدل به گونه ای طراحی شده است که با تغییر دما طرح روی آن ظاهر می شود. این تغییر دما هم حتما باید افزایش دما باشد یعنی با ریختن نوشیدنی گرم داخل آن، تغییر دما در اثر گرما باعث می شود که طرح روی ماگ نمایان شود.

ماگ-حرارتی

نی دار

این مدل ها غالبا از جنس پلاستیک یا شیشه هستن که یک درب فلزی همراه با نی دارند . این سبک بیشتر برای نوشیدنی سرد و اسموتی بکار می رود.

ماگ نی دار

دوجداره

این طرح به صورت فلاسکی است که هم برای سرد نگه داشتن نوشیدنی و هم برای گرم نگه داشتن آن مناسب است و بیشتر مناسب مسافران یا کوهنوردان است.

ماگ فلاسکی

قاشق دار

این مدل می تواند از جنس های مختلف ماگ درست شده باشد و تنها مزیتی که نسبت به سایر مدل ها دارد داشتن قاشق هستش که بسیار کاربردی و شیک بنظر میاد.

ماگ قاشق دار

یخ زن

این مدل به صورت دوجداره هستش و از جنس شیشه بوده و دربین این شیشه ها ماده ای وجود دارد که اگر بصورت وارونه در فریزر قرار دهید کل داخل آن یخ میزند و براحتی میتواند برای سرد کردن نوشیدنی های خود استفاده کنید و حتما به این نکته توجه داشته باشید که به صورت وارونه در فریزر قرار دهید، چون در غیر این صورت امکان ترک خوردن و شکستی وجود دارد.

ماگ یخ زن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *