مقاله ها

10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید

بهترین بازی های فکری اندروید

یکی از سبک های جذاب ، چالشی ، مفید برای حافظه و نسبتا پر طرفدار گیم های اندرویدی بازی های فکری پازلی هستند. این نوع بازی ها بر اساس نحوه طراحی شان خاص بوده و برخی اوقات پزشکان متخصص برای جلوگیری از بیماری هایی همچون آلزایمر به افراد میانسال پیشنهاد می دهند. تنوع در این نوع بازی ها بسیار زیاد می باشد به طوری که این نوع گیم ها می توانند کاربران را به چالش بکشند و ساعت ها به خود مشغول کنند.

معرفی 10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید

حال که به طور اجمالی با این سبک جذاب گیم در پلتفرم اندروید آشنا شدیم در ادامه به بررسی 10 مورد از بهترین بازی های فکری اندروید می پردازیم با ما همراه باشید.

1 – بازی  Andoku Sudoku 3

اکثر گیمر ها تجربه بازی سودوکو را دارند. سودوکو یک بازی منطقی و فکری ساده با مجموعه ای از اعداد است. با این بازی به راحتی می توانید خود را به چالش بکشید. در مارکت اندرویدی گوگل صد ها بازی با مضمون سودوکو موجود است که ما از بین آنها این بازی را بدلیل ساده در عین حال حرفه ای بودن به شما پیشنهاد می دهیم. این بازی با بیشتر از 10 هزار جدول مختلف می تواند ساعت ها شما را سرگرم کند.

10 بازی فکری اندروید

 

2 – بازی Lumosity Brain Training

دقت ، سرعت عمل و تمرکز سه ویژگی هستند که باید در این بازی به کار بگیرید این بازی با مراحل و قسمت های مختلف مغز شما را در کار هایی مانند تصمیم گیری، استدلال ، منطق و هیجان به چالش می کشد. این بازی یکی از محبوب ترین بازی های تقویت حافظه اندرویدی است. Lumosity Brain Training جزو بهترین بازی های فکری اندروید بوده به طوری که رتبه 4.5 از 5 و بیش از 10 میلیون بارگیری را دارا می باشد.

بازی Lumosity Brain Training

3 – بازی Lara Croft GO

این بازی در عین حال که محیطی ماجراجویی دارد معمایی نیز می باشد شما در این بازی کنترل کاراکتر اصلی بازی یعنی Lara Croft را عهده دار خواهید بود. بازی Lara Croft GO محدودیتی از نظر پشت سر گذاشتن مراحل ندارد و شما می توانید با استراتژی و منطق خاص خود بازی را به جلو ببرید. وجود 75 پازل فکری در 5 فصل، جنگیدن با دشمنان و فرار از تله های مرگبار، فضای کافی برای یک ماجراجویی جانانه را برای شما مهیا می کند. این گیم پلی جذاب و متفاوت این بازی شما را به وجد می آورد و باعث می شود از آن لذت کافی را ببرید.بازی Lara Croft GO نیز با بیش از 1 میلیون بارگیری و رتبه 4.7 از 5 جزو بهترین بازی های فکری اندروید محسوب می شود. لازم به ذکر است در نسخه جدید باگ های و مشکلات نسخه های پیشین برطرف شده است.

ابازی Lara Croft GO

4 – بازی The Room : Old Sins

بازی The Room Old Sins جزو بهترین بازی های فکری اندروید بوده و از این قرار می باشد که شما در این بازی وارد یک خانه بزرگ قدیمی می شوید. در واقع شما باید آقا و خانم لاکوود را پیدا کنید. پلیس تمام قسمت ها را گشته و اکنون شما می دانید رازی در این گم شدن وجوددارد. در جای جای این عمارت شما باید به دنبال نشانه هایی که می توانید با آن از مراحل عبور کنید باشید این نشانه ها می تواند یک کلید یا یک تابلو یا اجسامی دیگر باشد. راز آلود و گاهی ترسناک بودن محیط این بازی و مضمون معمایی آن باعث شده ترکیب فوق العاده جذاب و قابل رضایت برای کاربران بوجود آید. گفتنی است نسخه چهارم این بازی در گوگل پلی رتبه 4.9 از 5 را کسب نموده و توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند.

10 بازی برتر فکری اندروید

 

5 – بازی Mini Metro

آنچه که یک بازی را در بین بهترین بازی فکری اندروید صدر نشین می کند رضایت مندی ، گیم پلی و چالشی بودن آن است می توان گفت که بازی Mini Metro همه این قابلیت ها را دارا می باشد. این بازی فکری که برگرفته از نام خود عمل کرده و مربوط به کنترل مترو ها است. شما به عنوان یک طراح مسیر مترو باید تمامی مسیر ها را طوری بچینید که حمل و نقل به سریع ترین حالت ممکن شود. البته این تمام ماجرا نیست، با گسترش شهر ها و افزایش ایستگاه ها دشوار تر می شود. به طوری که شما باید از به موقع رسیدن مسافران به مقصد اطمینان حاصل کنید؛ و با تسلط خود به عنوان یک اتاق کنترل مترو از آن لذت ببرید.

بازی Mini Metro

6 – بازی Brain Dots

این گیم به گسترش و تقویت سلول های مغزی کمک می کند. Brain Dots با درونمایه رسم یک خط بین دو توپ مجزا منتشر شده است. البته با گذشت مراحل درجه سختی و چالشی بودن آن بیشتر به چشم می خورد. این بازی بیش از 100 مرحله چالش برانگیز دارد که شما با کشیدن اشکال هندسی می توانید توپ ها را به حرکت در بیاورید.  بیش از 10 میلیون بارگیری و 604 هزار مرور و بررسی از امتیازات این بازی در مارکت اندرویدی گوگل است. این گیم نیز جزو بهترین بازی های فکری اندروید است.

بازی brain dots

7 – بازی Cut It : Brain Puzzles

یک بازی پازلی جذاب که تنها با  حرکت دست قطعه های بازی برش خورده و در کنار هم قرار می گیرند. شما باید در این بازی باید با منطق و هوش فیزیکی خود به جنگ چالش های دشوارتر در هر مرحله بروید. با این بازی Cut It : Brain Puzzles قدرت ذهن خود را تقویت کنید. بیش از 10 میلیون بارگیری و 129 هزار مرور از رتبه های این بازی است.

 

8 – بازی Orixo

در این بازی شما با تصمیم  بر روی اعداد خاص باید جداول موجود را پر کنید. نسخه جدید این بازی دارای 180 مرحله و 9 تم است. علاوه بر این نکته جالب توجه در آهنگ زمینه این بازی آرامش بخش بودن آن است. این مسئله خود بر روی تمرکز گیمر تاثیر مثبت می گذارد و باعث جذابیت دو چندان بازی می شود. گرافیک عالی این بازی آن را به بهترین بازی های فکری اندروید تبدیل کرده است. به طوری که در گوگل پلی رتبه 4.7 از 5 را کسب کرده است.

بازی Orixo

9-بازی Unblock Me

این بازی یکی از بازی های فکری اندروید است که شاید در ابتدا به نظرساده به نظر برسد. اما هرچه پیش بروید بیشتر به آن اعتیاد پیدا خواهید کرد. در این بازی فکری شما باید یک بلوک قرمز را از میان تعدادی بلوک افقی و عمودی رها کنید. بلوک های افقی در جهت افقی و بلوک های عمودی در جهت عمودی حرکت می کنند. بازی Unblock Me در دو نسخه پولی و رایگان قابل دانلود است. این بازی 14500 پازل دارد که در دو حالت مختلف بازی و 4 سطح سختی طراحی شده اند. حجم کم و قوانین ساده این بازی آن را جذاب تر کرده است.

بهترین بازی های فکری اندروید

 

10 – بازی Dream Detective

این بازی یک بازی تحقیقاتی مصور دو بعدی است. اگر به داستان ها و بازی های کارآگاهی علاقه دارید این بازی مختص شما است. بازی Dream Detective داستان کارآگاهی است که باید فرد شروری را بگیرد. این فرد شرور قصد دارد با ساخت جواهر زمان، کنترل سرزمین رویایی را به دست بگیرد. در هر مرحله باید در انتظار سطوحی باشید که نیازمند  استدلال و منطق قوی است.  گیم پلی جذاب و مراحل متنوع این بازی . آن را در گروه بهترین بازی های فکری اندروید قرار داد.

بازی Dream Detective

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *