مقاله ها

دریافت و فعالسازی تیک آبی توییتر در کمترین زمان ممکن

آموزش دریافت تیک آبی توییتر با ساخت اکانت ایکس پریمیوم (X Premium)

تیک آبی توییتر، نشانی است که به حساب‌های کاربری تأیید شده تعلق می‌گیرد.  این نشان، هویت و اصالت صاحب حساب را تأیید می‌کند و به دنبال کنندگان اطمینان می‌دهد که با یک شخص یا سازمان واقعی روبرو هستند. در این میان، توییتر بلو، به مثابه تاجی بر سرِ این شبکه‌ی محبوب، به کاربران برگزیده هویت و تمایزی خاص می‌بخشد.

تیک آبی مهر تأیید توییتر بر اصالت حساب کاربری شماست. با دریافت تیک آبی توییتر، به عنوان منبعی موثق شناخته می‌شوید و به ویژگی‌های خاص نظیر نوشتن توییت‌های بلندتر دسترسی خواهید داشت. 

 

اکانت پریمیوم ایکس

 

چه کسانی می‌توانند تیک آبی دریافت کنند؟

در حال حاضر، تیک آبی فقط به افراد و سازمان‌های شناخته شده تعلق می‌گیرد. این افراد و سازمان‌ها شامل:

 • شخصیت‌های مشهور مانند بازیگران، خوانندگان، ورزشکاران و سلبریتی ها
 • سیاستمداران و مقامات دولتی
 • کسب و کارهای بزرگ و شناخته شده
 • سازمان‌های بزرگ و معتبر

نحوه‌ی تأیید هویت برای دریافت تیک آبی برای حساب‌های فردی و سازمانی متفاوت است.

برای حساب‌های فردی توییتر از مدارک مختلفی مانند تاریخ تولد، شماره تلفن و ایمیل برای تأیید هویت استفاده می‌کند. در صورت نیاز، ممکن است از مدارک شناسایی مانند کارت ملی یا گواهی‌نامه نیز درخواست شود.

برای حساب‌های سازمانی توییتر به دنبال تأیید ثبت‌نام و اعتبار شرکت یا سازمان است. مدارک مورد نیاز برای این تأیید شامل گواهی‌نامه‌های تجاری، لیست کارکنان و مدیران است.

اکانت پریمیوم ایکس

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای تیک آبی توییتر

در اینجا استانداردهایی که حساب ایکس پریمیوم شما برای تأیید شدن در توییتر باید رعایت کند، آورده شده است:

 • کامل بودن پروفایل: مطمئن شوید که حساب شما یک نام واقعی و یک عکس پروفایل دارد.
 • فعال بودن: در حالی که برای ایکس پریمیوم اشتراک دارید، با فعالیت در ۳۰ روز گذشته، حساب خود را پویا نگه دارید.
 • امنیت حساب: مطمئن شوید که حساب شما دارای یک شماره تلفن تأیید شده است.
 • بدون فریب و تقلب: حقه‌بازی ممنوع! نباید در عکس پروفایل، نام نمایشی یا نام کاربری (@handle) خود اخیراً تغییری ایجاد کرده باشید. همچنین، باید کاملاً شفاف باشد و حس گمراه کننده‌ای ایجاد نکند. به عبارت دیگر، اسپم یا فعالیت‌های فریبنده ممنوع است.

هنگامی که تیم تأیید در ایکس به حساب پریمیوم شما نگاهی بیندازد و ببیند تمام این موارد رعایت شده‌اند، ممکن است درخواست تأیید توییتر شما را تأیید کند و نشان آبی ظرف مدت کوتاهی در کنار نام شما ظاهر شود.

برای ضبط مکالمه با گوگل ویس مقاله ما را مطالعه کنید.

انواع اکانت پریمیوم ایکس

برای اینکه در سال ۲۰۲۴ واجد شرایط دریافت تیک آبی مورد نظر باشید، باید یک اشتراک فعال برای «ایکس پریمیوم» داشته باشید. این یک اشتراک اختیاری و پولی است که ویژگی‌های اضافی را برای بهبود تجربه شما در ایکس ارائه می‌دهد. سه سطح برای این اشتراک وجود دارد: پایه، پریمیوم و پریمیوم پلاس.

بنابراین، اگر قبلاً با معیارهای قدیمی تأیید شده‌اید، تا زمانی که برای «ایکس پریمیوم» ثبت‌نام نکنید، نشان آبی باارزش خود را حفظ نخواهید کرد. علاوه بر داشتن اشتراک توییتر بلو، ایکس برای رعایت عدالت، برخی معیارهای واجد شرایط بودن را نیز در نظر گرفته است.

اکانت توییتر پایه (Twitter Basic)

اکانت ایکس پایه ارزان‌ترین پلن اشتراکی ایکس است. با پرداخت ماهانه ۳ دلار یا سالانه ۳۲ دلار، ایکس پایه امکانات بیشتری را نسبت به نسخه رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اکانت توییتر پایه (Twitter Basic)

 • ویرایش پست: بعد از ارسال پست، تا ۳۰ دقیقه فرصت دارید تا آن را ویرایش کنید.
 • لغو پست: پیش از اینکه دیگران پست شما را ببینند، می توانید آن را پس بگیرید. البته این قابلیت فقط برای مدت زمان کوتاهی پیش از انتشار نهایی پست در دسترس است.
 • نوشتن پست های بلند: دیگر محدودیت ۲۸۰ کاراکتری وجود ندارد! در اکانت توییتر پایه می توانید پست‌هایی تا 2500 کاراکتر بنویسید و همه بتوانند آن ها را بخوانند. همچنین امکان نوشتن متن‌های بلند در بخش نقل‌قول (quote) و پاسخ (reply) نیز وجود دارد.
 • بارگذاری ویدیوهای طولانی: در وبسایت و اپلیکیشن ایکس روی گوشی‌های آیفون، می‌توانید ویدیوهایی تا ۳ ساعت و با حجم ۸ گیگابایت بارگذاری کنید.
 • دانلود ویدیوها: امکان دانلود ویدیوهای منتشر شده در ایکس را دارید.
 • قابلیت Seen: برای خواندن راحت تر مکالمات طولانی در ایکس، از آیکن “Seen” در بالای گفتگو استفاده کنید.

اکانت ایکس پریمیوم (X Premium)

ایکس پریمیوم پلن اشتراکی میان رده ایکس است و ماهیانه ۸ دلار یا سالانه ۸۴ دلار هزینه دارد. این پلن علاوه بر تمام امکانات ایکس پایه، موارد زیر را نیز در اختیار شما قرار می دهد:

اکانت ایکس پریمیوم (X Premium)

 

 • کسب درآمد از پست ها: با توجه به تعداد پاسخ هایی که به پست هایتان داده می شود، بخشی از درآمد تبلیغاتی آن پست را دریافت کنید.
 • ایجاد اشتراک برای سازندگان محتوا: راه دیگر کسب درآمد از طریق پست گذاشتن، راه‌اندازی اشتراک ماهانه برای سازندگان محتواست. در این صورت، بخشی از درآمدی که ایکس از دنبال‌کنندگان پرنفوذ شما به دست می‌آورد را دریافت خواهید کرد.
 • دسترسی به مدیا استودیو: با استفاده از استودیوی رسانه می‌توانید محتوایی که در ایکس منتشر می‌کنید را مدیریت و میزان محبوبیت آن را بسنجید.
 • دسترسی به ایکس پرو: با دسترسی به وبسایت ایکس پرو، می‌توانید به صورت همزمان چندین تایم لاین و حساب کاربری را از یک صفحه مدیریت کنید.
 • تبلیغات کمتر: نسبت به کاربران عادی و کاربران ایکس بیسیک، نصف تبلیغات را مشاهده خواهید کرد.
 • تیک آبی: به عنوان مشترک ایکس پریمیوم، یک تیک آبی تایید کنار نام شما نمایش داده میشود. البته امکان مخفی کردن این تیک نیز وجود دارد، در صورتی که نمی‌خواهید دیگران از پرداخت شما برای ایکس مطلع شوند.

اکانت پریمیوم پلاس (Premium Plus)

ایکس پریمیوم پلاس، با قیمت ماهانه ۱۶ دلار یا ۱۶۸ دلار در سال، کامل ترین پلن اشتراکی ایکس به شمار می رود. این پلن علاوه بر تمامی امکانات ایکس پایه و ایکس پریمیوم، یک قابلیت مهم دیگر نیز ارائه می دهد:

 • دسترسی به گراک (Grok): از چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی گراک برای پرسیدن سوالات، یافتن اطلاعات و گپ زدن درباره موضوعات مختلف استفاده کنید.

اکانت پریمیوم پلاس (Premium Plus)

چگونه اکانت ایکس پریمیوم بسازیم؟

برای فعال کردن یکی از پلن های پولی توییتر، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد وبسایت توییتر شوید و با حساب کاربری خود وارد شوید.
 • از منوی سمت چپ، روی گزینه “پریمیوم” (Premium) کلیک کنید.
 • سپس “من یک فرد هستم” (I am an individual) را انتخاب کرده و روی دکمه “ثبت نام” (Sign Up) ضربه بزنید.

چگونه اکانت ایکس پریمیوم بسازیم؟

نکته: به طور پیش فرض، توییتر شما را به پلن پریمیوم پلاس هدایت می کند تا بیشترین درآمد را از شما کسب کند. برای مشاهده هر سه پلن، از فلش های چپ و راست بالای صفحه استفاده کنید و پلن مورد نظر خود (بیسیک، پریمیوم یا پریمیوم پلاس) را انتخاب نمایید.

چگونه اکانت ایکس پریمیوم بسازیم؟

 • پس از انتخاب پلن، روی “ثبت نام و پرداخت” (Subscribe & Pay) کلیک کنید.
 • در صفحه پرداخت، اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کرده و دوباره دکمه “ثبت نام” (Sign Up) را بزنید.

تایید نهایی حساب شما کمی زمان می برد. برای مشاهده وضعیت تایید، به صورت دوره ای بخش تنظیمات توییتر پریمیوم را بررسی کنید. با این حال، به محض ثبت نام می توانید از سایر مزایای پلن انتخابی خود استفاده نمایید.

به دنبال انتقال پلی لیست اسپاتیفای هستید؟ پس پیشنهاد می شود مقاله ما را مطالعه کنید.

خرید تیک آبی توییتر در ایران

همانطور که می‌دانید امکان خرید اشتراک ایکس پریمیوم در ایران وجود ندارد. اما راه های جایگزینی برای فعال سازی تیک آبی توییتر در ایران وجود دارد. پلتفرم هاردزون یکی از معتبرترین سایت‌ها برای خرید تیک آبی توییتر در ایران است.

آنچه در دریافت تیک آبی توییتر بررسی کردیم

تیک آبی توییتر، نشانی است که به حساب‌های کاربری تأیید شده تعلق می‌گیرد. در ایران به دلیل تحریم‌ها، امکان خرید مستقیم تیک آبی از توییتر وجود ندارد. اما می‌توانید از طریق پلتفرم‌های معتبر مانند هاردزون، تیک آبی را به صورت غیرمستقیم خریداری کنید.

تیک آبی توییتر، مزایای متعددی برای کاربران دارد و می‌تواند به آنها در ارتقای برند و کسب درآمد کمک کند. اگر به دنبال افزایش اعتبار و اعتماد در توییتر هستید، دریافت تیک آبی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *