مقاله ها

5 تفاوت اصلی اکانت ChatGPT و اکانت ChatGPT Plus

5 تفاوت اصلی اکانت ChatGPT و اکانت ChatGPT Plus

چت جی پی تی یک ربات هوش مصنوعی با قابلیت های فراوان که در دو نسخه رایگان و پولی به عموم عرضه شده است. اما شاید دانستن تفاوت اکانت ChatGPT و اکانت ChatGPT Plus برای شما جالب باشد. این دو نسخه چت جی پی تی از نظر برخی از ویژگی ها با هم تفاوت هایی دارند. در ادامه به بررسی این تفاوت ها می پردازیم.

 

بررسی تفاوت اکانت Chat GPT و اکانت Chat GPT Plus

1. مقایسه ChatGPT و ChatGPT Plus از لحاظ سرعت

نسخه رایگان چت جی پی تی به دلیل سرور متوسطی که دارد گاهی ممکن است در پاسخگویی دچار مشکلاتی مثل کندی سرعت شود. البته به صورت کلی سرعت آن نسبتاً خوب و قابل قبول است و در بهترین زمان ممکن به سؤال شما پاسخ می‌دهد. با این حال طبق گزارش کاربران، چت جی پی تی رایگان ممکن است به سؤال شما پاسخ ندهد یا کلاً لازم باشد که دوباره تلاش کنید.

یکی از دیگر دلایل سرعت پایین ChatGPT 3.5، استفاده زیاد در بین مردم است. ممکن است به صورت هم‌زمان تعداد زیادی کاربر از او سؤال بپرسند و به دلیل شلوغی در روند پاسخگویی کمی تأخیر بیفتد.

اما چت جی‌پی‌تی پلاس به سرور قوی‌تری متصل است. همچنین به دلیل تعداد کاربر کمتر، پاسخگویی سریع‌تر و بهتری دارد که باعث افزایش کارایی‌ می‌شود. بدین ترتیب وقتی سؤالی از این نسخه هوش مصنوعی می‌پرسید، فرایند پاسخگویی سریع است.

2. بروز بودن اطلاعات در چت جی پی تی 

چت جی‌پی‌تی در سال ۲۰۲۱ طراحی شده است. به همین دلیل وقتی از آن استفاده می‌کنید ممکن است اطلاعاتی که به شما ارائه می‌دهد، به روز و دقیق نباشند. به‌ عنوان‌ مثال نسخه‌ی ChatGPT 3.5 هیچ اطلاعی درمورد ویندوز ۱۱ یا آیفون ۱۵ ندارد و اگر از او در مورد آخرین نسخه‌ی آیفون بپرسید به در مورد آیفون ۱۳ پرومکس که در سال ۲۰۲۱ ساخته شده به شما اطلاعات می دهد. دلیل این اتفاق این است که اطلاعات Chat GPT 3.5 به‌روزرسانی نشده و بر اساس اطلاعاتی که موقع ساخته شدن دریافت کرده، به سؤالات پاسخ می‌دهد.

شرکت Open AI اطلاعات ChatGPT 4 را تا سال ۲۰۲۳ بروز رسانی کرده است، این نسخه می‌تواند به اینترنت نیز متصل شود و جواب سؤال مدنظرتان را بدهد. مثلاً این چت بات می‌تواند درمورد ویندوز ۱۱ و ویژگی‌های آن به شما اطلاعات کامل بدهد. به علاوه اگر از این هوش مصنوعی درمورد آخرین نسخه‌ی آیفون بپرسید برعکس Chat GPT 3.5، آیفون ۱۵ را به شما معرفی می‌کند.

3. تفاوت Chat GPT و Chat GPT Plus از نظر حافظه‌ محدود 

اگر از ChatGPT 3.5 استفاده کرده باشید احتمالاً دیده‌اید که اگر سؤال و جواب‌هایتان را در جای دیگری ذخیره نکنید، پس از چند سؤال از بین می‌روند و پاک می‌شوند. این به این دلیل است که این هوش مصنوعی حافظه‌ی کمتری نسبت به نسخه پریمیوم خود دارد و امکان نگه داشتن همه‌ی سؤال و جواب‌ها را ندارد.

این در حالی است که اکانت ChatGPT Plus فضای بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به‌طوری‌که سؤال و جواب‌های قبلی از بین نمی‌رود و هر موقع بخواهید به آنها دسترسی تمام و کمال خواهید داشت. این ویژگی باعث می‌شود احتیاجی به ذخیره کردن سؤال و جواب‌ها در جای دیگر نباشد و با خیال راحت تا هر موقع که خواستید آنها را داشته باشید.

تفاوت Chat GPT و Chat GPT Plus در حافظه‌ محدود 

4. فرق ChatGPT و ChatGPT Plus در پاسخگویی روان‌تر

طراحی بهتر الگوریتم‌های هوش مصنوعی Chat GPT 4 کاری کرده که پاسخگویی به سؤالاتتان لحنی انسانی‌ و خوانا داشته باشد. این چت بات برای پاسخگویی به سؤالات الگوریتم‌های متفاوتی نسبت به  Chat GPT 3.5 دارد. به همین دلیل به شکل فوق‌العاده‌تر و روان‌تری به سؤالاتتان پاسخ می‌دهد.

5. ویژگی‌ها و افزونه‌های اضافه در نسخه‌های چت جی پی تی

ChatGPT 4 دارای قابلیت چت صوتی نیز هست و افزونه‌های متفاوت و قابلیت‌های زیادی دارد. در این چت بات می‌توانید ویس یا صدایی حاوی سؤالتان ارسال کنید و با صدایی شبیه به انسان جواب سؤالتان را دریافت کنید. این قابلیت فقط منحصر به ChatGPT plus است. اگر به دنبال دسترسی به امکانات بیشتری این چت بات قدرتمند هستید، توضیه می کنیم اقدام به خرید اکانت ChatGPT کنید.

آنچه در اکانت چت جی پی تی رایگان و پولی مقایسه کردیم

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل تمام ویژگی‌های ChatGPT Plus و ChatGPT نسخه رایگان را برایتان توضیح دهیم. هر کدام از این پلتفرم ها ویژگی هایی دارند که می تواند آن ها را برای سطح نیاز شما مناسب جلوه دهد. بنابراین بهتر است پیش از انتخاب، نیاز و هدف خود را از استفاده از این برنامه مشخص کنید و براساس قابلیت ها و تفاوت هایی که گفتیم، اقدام به استفاده از آن ها کنید.

سؤالات متداول درباره تفاوت اکانت ChatGPT و اکانت ChatGPT Plus

1. آیا خرید اکانت ChatGPT Plus ارزش دارد؟

اگر شما به صورت حرفه ای نیاز به استفاده از این برنامه را دارید باید بگوییم بله، سرعت و عملکرد بهتر این برنامه، مزیت بزرگی برای شما محسوب می شود.

2. مهمترین تفاوت ChatGPT و ChatGPT Plus در چیست؟

مهم ترین تفاوت این دو هوش مصنوعی در مدل زبانی، درک تصاویر، ظرفیت حافظه، قطع و وصل شدن، سرعت بالاتر و پشتیبانی از زبان های بیشتر است.

3. آیا خرید اکانت ChatGPT Plus ایمن است؟

بله، در صورتی که اکانت را از مراکز معتبر تهیه کنید، کاملا ایمن است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *