مقاله ها, آموزش دیسکورد

آموزش تنظیمات صدای دیسکورد(رفع مشکل میکروفون)

تنظیمات صدای دیسکورد

اگر در بازی از برنامه Discord برای ارتباط استفاده می کنید حتما می‌دانید که کیفیت بد صدا، بازی شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. اینجاست که نیاز دارید تا صدا و ویس را در این برنامه تنظیم کنید. در این مقاله به آموزش تنظیمات صدا و ویس در دیسکورد می‌پردازیم.

 

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد برای دسکتاپ

برای تنظیم صدا در ویندوز مراحل زیر را طی کنید:

۱. روی آیکون چرخ‌دنده کنار نام خود کلیک کنید تا منوی تنظیمات باز شود.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

۲. در بخش «App Settings»، گزینه «Voice & Video» را در سمت چپ انتخاب کنید. در منوی باز شده می‌توانید تنظیمات میکروفون یا هدست خود را تغییر دهید.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

۳. روی گزینه «Input Device» بزنید تا منوی کشویی باز شود. اینجا می‌توانید تصمیم بگیرید برنامه دیسکورد از کدام هدست یا میکروفون استفاده کند. با انتخاب تنظیمات پیش‌فرض، دیسکورد به میکروفون پیش‌فرض تنظیم‌شده برای سیستم عامل شما وصل می‌شود.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

۴. اگر می‌خواهید دستگاه دیگری انتخاب کنید روی گزینه «Output Device» بزنید. اکنون از منوی کشویی بازشده هدست یا هندزفری مدنظرتان را انتخاب کنید.

۵. با گزینه «Input Volume» می‌توانید صدای میکروفون خود را کم یا زیاد کنید. کافیست نوار این گزینه را با بالا و پایین کشیدن به صدای دلخواه خود برسانید.

با گزینه «Let’s Check» در Mic Test، می‌توانید میزان صدا و کیفیت میکروفون یا هدست فعلی خود را تست کنید.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

 

تغییر تنظیمات صدای میکروفون

میکروفون در دیسکورد به‌طور پیش‌فرض، با قابلیت تشخیص صدا فعال می‌شود. می‌توانید این تنظیمات صدا و ویس را در دیسکورد با دو گزینه «Voice Activity» یا «Push To Talk» تغییر دهید.

  • با انتخاب گزینه «Voice Activity» می‌توانید تنظیمات حساسیت به صدا را به صورت دستی یا اتوماتیک فعال کنید.

در واقع این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض خودکار است اما برای تنظیم دستی آن باید گزینه «Automatically determines mic sensitivity» را غیرفعال کنید.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

  • با فعال کردن گزینه «Push To Talk» فقط زمانی که کلید انتخابی را فشار می‌دهید میکروفون شما فعال خواهد شد..

برای اینکه انتخاب کنید کلیک کدام کلید میکروفون را فعال نماید در زیر بخش «Shortcut» روی گزینه «Record Keybind» بزنید.

با کشیدن نوار گزینه «Push To Talk Release Delay» می‌توانید تاخیر زمانی بین رها کردن کلید و غیرفعال شدن میکروفون را تنظیم کنید.

با گزینه «Keybind Settings» هم می‌توانید به جای یک کلید، چند کلید میانبر برای صحبت کردن بیفزایید.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

 

تنظیمات واضح شدن صدا در دیسکورد

در تب «Advanced» می‌توانید تنظیمات بیشتری برای صدا در دیسکورد پیدا کنید.

گزینه‌های حذف اکو کردن صدا (Echo Cancellation)، کاهش نویز (Noise Suppression)، کنترل اتوماتیک بلندی صدا (Automatic Gain Control) و کیفیت خدمات (Quality of Service) همگی به‌صورت پیش‌فرض فعال هستند. اگر اختلالی در صدا یا ویس برنامه دیسکورد دارید می‌توانید این گزینه‌ها را تنظیم کنید.

یک گزینه که لازم است حتما فعال باشد گزینه «Krisp» است. با فعال کردن این گزینه، نویز بکگراند بدون اثرگذاری روی صدای شما فیلتر می‌شود.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

از گزینه «Attenuation» برای صحبت یا شنیدن صدای رساتر استفاده کنید. هر چه نوار آن را بیشتر به سمت بالا بکشید، Discord صدای سایر برنامه‌های سیستم شما را کاهش می‌دهد تا ویس ها در این برنامه واضح‌تر شنیده شوند.

همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که این گزینه کاهش صدا چه زمانی فعال شود؛ وقتی شما صحبت می‌کنید یا وقتی دیگران حرف می‌زنند. این کار را با فعال کردن دو گزینه «When I speak» یا «When others speak» می‌توانید اعمال کنید.

تنظیمات میکروفون و صدا در دیسکورد

 

تنظیم صدای discord در موبایل

برای اینکه با گوشی خود در یک کانال یا تماس صوتی در دیسکورد تنظیمات صدا را چک کنید، روی آیکون عضو در بالا سمت راست بزنید و کاربر را انتخاب کنید. اکنون، می‌توانید تنظیمات صدا را مستقیماً با تنظیم نوار صدا تغییر دهید.

 

سخن پایانی

Discord برای چت صوتی عالی است، اما ممکن است مجبور شوید برخی تنظیمات را برای رفع نویز پس‌زمینه و کیفیت صدای ضعیف تغییر دهید. در این مقاله به آموزش تنظیمات میکروفون، هدست و صدا در دیسکورد پرداختیم.

اکنون می‌دانید که صدای میکروفون و هدست شما در وضوح صدای دیسکورد نیز تاثیر مستقیم دارد. اگر برای تنظیم صدا در برنامه دیسکورد با مشکل خاصی مواجه شدید و نمی‌توانید آن را رفع کنید، در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *