مقاله ها, آموزش دیسکورد

معرفی استوری تلگرام و روش استفاده از آن

معرفی استوری تلگرام

استوری تلگرام قابلیتی جدید از برنامه تلگرام در حالت پرمیوم است که با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند متن، عکس، ویدیو و استیکر را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. شما می‌توانید زمان نمایش استوری تلگرام را تعیین کنید. امکان ویرایش پس از انتشار و انتخاب مخاطبان برای مشاهده از قابلیت‌های جدید برنامه تلگرام است.

همچنین برای جذابیت عکس و یدیوهای خود می توانید از فیلترها و افکت‌های جذاب استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت تلگرام، امکانات و ویژگی‌های آن، تفاوت‌های آن با سایر برنامه‌ها، مزیت‌های آن نسبت به اینستاگرام تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

معرفی استوری تلگرام

معرفی استوری تلگرام

استوری تلگرام همانند اینستاگرام شرایطی را برای اشتراک گذاری محتوا در کوتاه مدت برای کاربران فراهم می‌کند. امکان قرار دادن استیکر، عکس و ویدیو در این استوری وجود دارد. شما از طریق این سرویس جدید می‌توانید نام کسانی که محتوای شما را مشاهده کرده‌اند را ببینید.

امکان اشتراک گذاری عمومی و خصوصی محتوای منتشرشده وجود دارد. این قابلیت نه تنها برای افراد بلکه برای کانال‌های تلگرامی نیز وجود دارد. در استوری تلگرام کاربران می‌توانند افکت دلخواه را روی عکس یا ویدیوی مورد نظر خود اعمال کنند و پس از آن روی post story ضربه بزنید.

استوری تلگرام چه ویژگی‌هایی دارد؟

این قابلیت در وهله اول اینستاگرام را در ذهن تداعی می کند. سرویس جدید تلگرام دارای ویژگی‌های زیر است:

  • زمان: استوری تلگرام صرفا برای ۶ تا ۴۸ ساعت به نمایش در می آید و پس از این مدت همانند استوری اینستاگرام حذف می‌شود و قابل مشاهده نخواهد بود.
  • محتوا: برای استوری تلگرام می‌توانید از انواع محتوا مانند موزیک، عکس، ویدئو و استیکر استفاده کنید.
  • انتخاب مخاطبین: کاربر می‌تواند تعیین کند که استوری برای مخاطبی خاص نشان داده شود و یا این که همه مخاطبان موبایل می‌توانند آن را مشاهده کنند.
  • قابلیت ریپلای: امکان پاسخ دادن به استوری به شکل پیام متنی و استیکر برای کاربران وجود دارد.

نحوه فعالسازی استوری تلگرام

کاربران باید نسخه عمومی تلگرام را به روز رسانی کنند. چنانچه بعد از به روز رسانی این ویژگی قابل مشاهده نباشد باید صبر کنید تا این قابلیت به تلگرام شما اضافه شود. برای مشاهده استوری تلگرام نسخه رایگان آن کفایت می‌کند. ولی برای گذاشتن استوری خرید تلگرام پرمیوم لازم است.کاربران می‌توانند به آسانی در اکانت تلگرام استوری بگذارند. حالت بیزینس تلگرام هم با خرید اکانت پرمیوم فعال می شود، برای اطلاع از ویژگی های تلگرام بیزینس، مقاله تلگرام بیزینس چیست؟ را مطالعه کنید.

برای گذاشتن استوری در دستگاه های مختلف مراحل زیر را انجام دهید:

نحوه گذاشتن استوری در تلگرام

 

آیا فقط کاربران پرمیوم تلگرام می‌توانند از ویژگی استوری استفاده کنند؟

از ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ همه کاربران امکان مشاهده استوری تلگرام را دارند. اما برای گذاشتن استوری خرید پرمیوم تلگرام ضروری است. این ویژگی برای نسخه‌های موبایلی اندروید و IOS وجود دارد؛ ولی نسخه ویندوز فاقد این ویژگی است.

شاید این سوال برای کاربران مطرح شود که چگونه ایموجی پرمیوم تلگرام را فعال کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت کاربران با خرید اکانت پرمیوم تلگرام نه تنها می‌توانند ایموجی‌های تلگرام را فعال ‌کنند بلکه می‌توانند استوری هم بگذارند.

مزیت‌های استوری تلگرام در مقایسه با اینستاگرام

اگرچه قابلیت استوری به تازگی در این اپلیکیشن ایجاد شده‌است؛ اما نسبت به اینستاگرم دارای مزیت‌هایی است که عبارتند از:

مزیت‌های استوری تلگرام در مقایسه با اینستاگرام

تعیین زمان انقضای استوری

استوری تلگرام برخلاف اینستاگرام دارای این قابلیت است که کاربران می‌توانند زمان انقضای آن را از بین بازه‌های زمانی ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت انتخاب کنند. در تلگرام ویژگی مانند هایلایت اینستاگرام برای نگه داشتن همیشگی استوری‌ها وجود دارد. چنانچه از این ویژگی استفاده کنید، استوری‌های شما حذف نمی‌شوند و شما می‌توانید استوری‌های قدیمی خود را ببینید.

حریم خصوصی

کاربران می‌توانند برای هر استوری لیست خاصی از مخاطبان را انتخاب کند. این ویژگی به این معنا است که شما می‌توانید تعیین کنید که یک استوری را فقط به دوستانتان نمایش بدهد و استوری دیگر را فقط همکارانتان ببینند.

امکان استفاده از دوربین اصلی و سلفی

امکان اشتراک گذاری عکس‌ها و ویدئوهایی گرفته شده با دوربین سلفی و اصلی یکی دیگر از مزیت های این قابلیت جدید است.

آمار استوری

اطلاعاتی مانند آمار بازدید کنندگان یکی از ویژگی‌های مفید استوری تلگرام است که میزان اثر گذاری استوری شما را مشخص می‌کند. با استفاده از این ویژگی شما متوجه می‌شوید چه تعداد کاربر استوری شما را دیده‌اند و چه تعداد بازدید داشته است. به این ترتیب از بهترین روش‌ها برای جذب بیشتر مخاطب استفاده کنید.

این آمار باعث می‌شود که محتوای منتشر شده را با سلیقه مخاطبان خود مطابقت دهید. همچنین به شما کمک می‌کند متوجه میزان اثربخشی راهکارهای بازاریابی خود شوید و برای ارتقا آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

 

سؤالات متداول درباره استوری تلگرام

1. آیا می‌توانم استوری خود را به کانال‌ها و گروه‌ها منتقل کنم؟

این قابلیت بستگی به نسخه تلگرام مورد استفاده شما دارد. در تلگرام پرمیوه این امکان وجود دارد.

2. آیا محتوای استوری در تلگرام قابل ذخیره است؟

بله، این امکان در تلگرام پریمیوم وجود دارد.

3. چگونه می‌توانم فهرست بازدیدکنندگان استوری را ببینم؟

در قسمت تنظیمات داخل استوری این امکان وجود دارد که لیست بازدید کنندگان را مشاهده کنید.

 

سخن پایانی

با به روز کردن تلگرام معمولی می‌توانید از ویژگی استوری تلگرام استفاده کنید. تلگرام امکان اشتراک گذاری متن، ویدئو  عکس و استیکر را از طریق این قابلیت برای کاربران فراهم می‌کند.آمار استوری، انتخاب زمان نمایش آن، افزودن لینک ، انتخاب لیست مخاطبان برای مشاهده آن، اعمال افکت و فیلتر و اطلاع از آمار بازدید کننده‌ها از مزیت‌های استوری تلگرام است. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این قابلیت، امکان ویرایش قسمت‌های مختلف آن پس از انتشار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *