استیم, مقاله ها

استیم چیست؟به چه دردی میخوره؟

استیم چیست

Steam یک پلتفرم فروش بازی‌های دیجیتال و سرویس اجرای بازی‌ها به صورت چند نفره (multiplayer) است که توسط شرکت Valve Corporation در سال ۲۰۰۳ عرضه شد. این پلتفرم، بیشترین تعداد بازی منتشر شده را در بین پلتفرم‌های موجود دارد و با تخفیف‌های بسیار زیاد، به یکی از بهترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های بازی تبدیل شده است.

Steam به کاربران امکان می‌دهد تا با دیگر بازیکنان در سراسر جهان، بازی کنند، بازی‌هایی که خریداری کرده‌اند را دانلود کرده و به صورت آنلاین با دوستان خود بازی کنند. همچنین، این پلتفرم یک شبکه اجتماعی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با طرفداران و فن‌های هر بازی گپ و گفت کنند و نظرات خود را به اشتراک بگذارند.

Steam Community، قابلیت دیگری است که توسط Steam ارائه می‌شود. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به بازی‌های متعدد و زیادی دسترسی داشته باشند و با هر شخصی در هر جای دیگر دنیا، بازی کنند. علاوه بر این، در این شبکه اجتماعی، کاربران می‌توانند با بازیکنان دیگر در گروه‌های مختلف به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران، در مورد بازی های مختلف گپ و گفت کنند و از نکات و تجربیات همدیگر در بازی ها بهره ببرند.

 

استیم چیست

تعداد کاربران فعال استیم

تعداد کاربران فعال در استیم به صورت مداوم در حال تغییر است، اما طبق آمار رسمی اعلام شده توسط شرکت Valve Corporation در سال 2023، تعداد کاربران فعال ماهانه استیم بیش از ۱۲۰ میلیون نفر بوده است. با توجه به اینکه استیم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین پلتفرم‌های بازی در جهان شناخته می‌شود، این تعداد کاربران قابل توجه و قابل تحسین است.

برای ساخت اکانت استیم کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *